Strona główna/Aktualności/FESTIWAL EDUKACYJNY

Serdecznie zapraszamy na

FESTIWAL EDUKACYJNY " NOWE INSPIRACJE" WOM 2021

Patronat: Uniwersytet Śląski

Regionalny  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach co rok organizuje Festiwal Edukacyjny " Nowe Inspiracje". To największe wydarzenie w ośrodku i jedno z największych w województwie ślaskim. W ramach festiwalu są organizowane już od 25 lat Giełdy Wydawców. Staramy się, bu festiwal był świętem oświaty regionu.

Najbliższa edycja Festiwalu Edukacyjnego odbędzie się 16 - 17 kwietnia 2021 r.

Uniwersytet Śląski po raz czwarty jest współorganizatorem Festiwalu. Kolejny raz pracownicy UŚ poprowadzą w trakcie wydarzenia zajęcia.

W trakcie wydarzenia proponujemy nauczycielom ponad 60 bezpłatnych warsztatów metodycznych i wykładów na temat:

• nowoczesnego podejścia do edukacji przyrodniczej i matematycznej z uwzględnieniem narzędzi interaktywnych i aplikacji, myślenia wizualnego, robotyki i szyfrowania
  • wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, w tym na temat: robotoinformatyki, metody projektu, narzędzi informatycznych, gier matematycznych
  • przedmiotów humanistycznych we wszystkich przejawach, w tym na temat lekcji odwróconych, przekazów wizualnych, tutoringu, awangardy, lektur szkolnych w kontekście ekologicznym, Instagrama
  • zajęcia artystyczne i kreatywne

Oprócz tego:

• zajęcia służące rozwojowi zawodowemu i osobistemu, w tym o ysleniu krytycznym, kształtowaniu umiejętności społecznych, teatrze, architekturze, manipulacji w przestrzeni publicznej, jodze, kosmetyce
  • spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej

W tym roku wydarzenie będzie miało formę on line, ale staramy się, by charakter festiwalu był zachowany, czyli utzymane wszystkie elementy programu wpływającego na jego wyjatkowość.

W tym roku nowość: w czasie Festiwalu, na stronie wydarzenia będą dostępne materiały dydaktyczne przygotowane przez różne instytucje kultury, filmy z pokazami dobrych praktyk, linki do wartościowych wykładów zewnętrznych .

Liczba miejsc na poszczególnych zajęciach ograniczona.

Uczestnicy, których obecność na zajęciach zostanie potwierdzona w systemie, otrzymają zaświadczenie.

Szczegóły na stronie: www.womkat.edu.pl